2025-10-25 17:00:00 / NBI/B Zöld csoport, Alapszakasz 1. forduló

Feledhető első félidő után, a parádés harmadik negyed döntött

SMTPlus-Nagykőrösi Sólymok KE - PTE-PEAC 87 -70 (18-21, 14-15, 37-12, 18-22)

Sólymok: Csorvási Milán 22(+12 lepattanó) , Mészáros Bence 12/9, Kovács Gergely 10, Molnár Miklós 6/6, Tóth Bence 4; csere: Fehér Péter 19/3, Kocsis Attila 4, Béres Benedek 3/3, Kónya Levente 2, Márton Ákos 3, Szokonya Gergő 2; Edző: Kovács Márk

PTE-PEAC: Váits Olivér 18/15, Dorotic P. 11/3, Nagy K. 8/6, Füzesi A. 5/3, Kovács B. 1; Csere: Schuj M. 8/6, Győr B. 8, Zalay Zs. 6, Teszárik M. 5/3; Bánfi B. 6/6, Zalay B., Czink L.; Edző: Kmézics Zorán 

NBI/B Zöld csoportos mérkőzés, alapszakasz, 1. forduló - Nagykőrös, Kossuth Lajos Általános Iskola

Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR: Sallai István József, Domán István, Kozma Péter (Gergely Csaba)

Két győztes hazai meccs után mi más lehetett volna a cél, mint behúzni a 3. strigulát is, szombat délután, a Kossuthban, ahol az első fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlására került sor.

A pécsi PTE-PEAC gárdáját fogadtuk, egy - az előző idényhez hasonlóan - fiatalokból álló, lendületes csapatot, egy ismerőssel a soraikban. Ellenfélként köszönthettük Váits Olivért, akinek a 2022-23-es idényben a Kossuth tornaterme jelentette a hazai pályát, ám ahogy az előző szezonban, úgy - eddig - idén is, Olivér a pécsiek első számú pontfelelőseként érkezett Nagykőrösre.

A tavalyi párharc mérkőzéseit megnyertük, oda-vissza, Pécsen simábban, (62-87) itthon azonban alaposan megizzadtunk a győzelemért. (84-79) Ebben az idényben, a pécsiek eddigi három meccsükön nem jártak sikerrel, vendégként Egerben és Kozármislenyben, hazai pályán a Dunaharaszti ellen maradtak alul. Játékosállományuk a tavalyira épül, elsősorban a PTE jelenlegi és korábbi hallgatóiból tevődik össze a keret. Akad néhány változás, két ponterős játékos (Kelemen és Bor) már nem tartott velük a Kossuthba, viszont érkezett erősítés Kaposvárról, Veszprémből, az NKA Pécs csapatától, és egy 207 cm magas fiatal tehetség személyében, Horvátországból is.

Sokan ismerhetik a pécsiek vezetőedzőjét, Kmézics Zoránt, hiszen nagyon magasan jegyzett kosárlabda-szakember, elég csak a legkiemelkedőbb eredményeit felsorolni: játékosként bajnoki címet szerzett a Szolnokkal, majd edzőként bajnoki ezüstérmet az Olajjal, a Kaposvárral pedig bajnoki címet és Magyar Kupát. Kmézics Zorán korábban játékosként is megfordult a Kossuthban, és ahogy tavalyi nyilatkozatában is kiemelte, sok jó ismerőse van Nagykőrösön, a régebbi időkből.

Jó mérkőzésre nyílt kilátás, melyen győzelemre számítottunk, ám azt tudni lehetett előre, hogy keményen kell érte dolgozni, mert ingyen nem adják...

A csapatot az U12-es fiúk kísérték fel a pályára, és ez nem csak a kicsiknek jelentett élményt, a „nagyok” is örömmel fogadták az utánpótlás játékosok társaságát.

Csapatunkból ismét hiányzott - munkahelyi elfoglaltság miatt - Mári Gyuri, valamint Sárai-Szabó Zsolt és továbbra is, Molnár Bence.

A feldobásra ismét szépen megtelt a nézőtér, de a szurkolói hangerő ezúttal elmaradt a megszokottól, jó néhányan nem tudtak ott lenni a meccsen „B” közép tagjai közül. A hangulatra persze egyáltalán nem lehetett panasz, ám a kezdést követően szurkolóink sem sok örömüket lelték a játékban... Nagyon álmosan, enerváltan, sok hibával játszottunk az első félidő egészében...   

A vendégek szerezték meg a vezetést, Csorvási Milán egyenlített, és centerünk jegyezte az első 5 pontunkat. Szorosan együtt haladt a két csapat. Két pécsi tripla közé Molnár Miklós is beékelt egy hárompontost, (8-9) Milán közelije kapott nagy tapsot, Kovács Geri egy büntetőt értékesített, de támadásainkban nem volt nagy átütőerő, bő két percig nem találtunk gyűrűbe, és ez láthatóan bátorítólag hatott ellenfelünkre, akik egyre magabiztosabban játszottak és pontosabban céloztak. (11-13) Milán 2+1-et érően fordult be, Peti jó betörése 2 pontot hozott, (16-16) de az első negyed vége a pécsieké volt, a 4. távolijuk esett be, majd egy közeli is, amire válasz már csak Tóth Bence duplája révén érkezett. (18-21)

A második tíz percre talán még ennyi szót sem érdemes vesztegetni, az első tíz perc produktumát is sikerült alulmúlni. Szép befejezések akadtak, előbb Milán, majd Tóth Bence révén is ilyet láthattunk, de mindezt négy perc alatt, ami nem túl acélos teljesítményre utal. (22-26) Két perc teljes pontcsend következett, ezt egy pécsi tripla törte meg, Peti válasza közelről érkezett, ugyanúgy Miláné, ám Olivér újabb triplával jelezte, hogy otthonosan mozog a Kossuthban. (26-32) Időkérésünk után Peti, majd Mészáros Bence villant meg, de újra csak időt kért Kovács Márk, továbbra is csak kerestük önmagunkat. Milán két büntetőt tett a helyére, de az első félidő vendégvezetéssel zárult. (32-36)

A szünetben, az öltözőben bármi is hangzott el, az biztos, hogy Kovács Márk szavai célba értek, mert a második félidőre egy „másik” csapat futott ki a pályára. Húsz perc késéssel ugyan, de elkezdődött számunkra is a meccs, viszont a fiúk becsületére legyen mondva, nagyon megrázták magukat, igyekeztek bepótolni az elvesztegetett időt, és ez egy 10 perces erődemonstrációt eredményezett. A parádés etap egy 16-0-s futással indult. Elsőként Peti vágott be egy trojkát, és betörésből tette fel remek mozdulattal, ezzel átvettük a vezetést is. (37-36) A következő percben, (percekben) pedig Mészi lépett elő főszereplővé, két hatalmas triplát süllyesztett el, a kellő hangulatot is meghozva ezzel, (43-36) majd Kovács Gergő harcos, közeli befejezése után ismét Mészi engedte el távolról, futtában, három pontot érően. (48-36) A második félidő első vendégkosara triplából született, és rövid időn belül a második is, ám lendületünket nem törte meg. Milán előbb értékesített két büntetőt, ezt követően látványos gólpasszal hozta helyzetbe Kovács Gergőt, aki ügyesen fejezte be az akciót. Futott a szekér, Béres Beni demoralizáló tripláját ünnepelte a publikum, majd Gergő két nagyszerű befejezésének szólt a taps. (59-46) Beni pazar asszisztját Milán váltotta két pontra, Attila és Gergő egy-egy pontot tettek hozzá büntetőből, az olló egyre nagyobbra nyílt. Attila villant, betörése két egységgel növelte fórunkat, majd még eggyel büntetőből, Márton Ákos jeleskedett a palánk alatt, ragyogó befejezése pedig amellett, hogy hatalmas ovációt váltott ki, 20 pontos különbséget hozott, illetve 21-et, mert a dobás közben kiharcolt bónusz büntetőt is a helyére tette. Robogott a henger ebben a tíz percben, és több pontot szereztünk, mint az első félidőben összesen. A meccs ebben a (37-12-es) szakaszban tulajdonképpen eldőlni látszott, 69-48-al várhattuk az utolsó tíz percet.

A záró játékrésznek így már nyugodtan mentünk neki, talán túlságosan is megnyugodva... Olivér triplával jelezte, hogy nem lehet hátradőlnünk, ám Mészi egy célba ért büntetője után Mixi is suhintott egy hárompontost, így csak a hátralévő idő fogyott, a különbség nem. (73-52) Peti két büntetője után alakult ki a meccsen a legnagyobb (23 pontos) differencia. (75-54) Milán támadólepattanót bűvölt vissza, válaszként Olivér triplája zúgott be, majd a következő támadásnál robbant a csarnok, Kónya Levi iratkozott fel pontszerzőként! (79-57) A végére azonban láthatóan kiengedtünk, a koncentráció és a dobószázalék is visszaesett, kicsit közelebb araszoltak a pécsiek, de Peti zsinórban szerzett három találatával ekkor még nem engedtük 20 alá jönni a vendégeket. (85-63) A végjátékban óriási taps kíséretében pályára lépett rendkívül tehetséges, saját nevelésű, mindössze 15 éves ifjoncunk Szokonya Gergő, aki felkészülési mérkőzésen már szerepelt a csapatban, ám bajnokin most mutatkozott be. Megilletődöttség nélkül igyekezett kihasználni első játékperceit, és keresték, segítették is a társak helyzetbe kerülni, hogy debütálása egy kosárszerzéssel még emlékezetesebb lehessen. Az utolsó percben jött is a beteljesülés, Szoki egy óriási hangrobbanást kiváltó közelivel esett át a tűzkeresztségen. Szokinak szívből gratulálunk, sok sikert, hosszú és eredményes pályafutást kívánunk!

Ezen, számunkra nagyon örömteli történések ideje alatt a figyelem kissé kihagyott, így a végeredményt illetően kozmetikázott ellenfelünk, 87-70-nél jött a meccsvégi dudaszó. Zengett a csarnokban „Szép volt fiúk!”, jöhetett az elmaradhatatlan pacsizás a szurkolókkal, a betervezett két bajnoki pont begyűjtve, az idei hazai mérleg pedig háromból három.

 Milán ismét dupla-duplát ért el, és a legjobbként (38 VAL) zárt a mezőnyben, kétszámjegyű pontot szerzett Peti, Mészi és Kovács Geri is, de mindenki betalált, mindenki tett a közösbe, a siker csapatmunka gyümölcse.

Az a 3. negyed pedig, na az nagyon ott volt... Bravó srácok!

Szurkolóinknak köszönjük a nézőtéri támogatást, az U12-es fiúknak pedig a „felvezetést”!

Idegenbeli mérkőzéssel folytatjuk, október 31-én, pénteken, Békéscsabán vár kemény kihívás a fiúkra.

Edzői nyilatkozatok:

Kovács Márk: Kellett egy félidő, hogy megtaláljuk azt a ritmust, amiben játszani akarunk. Edzésünk sajnos nem volt a héten, így nehéz történet volt ez a hét. Ha a harmadik negyedbeli játékunkat átmentjük a többi meccsre, akkor nem lehet problémánk. Örülök, hogy mindenki játszott, köszönjük a szurkolóknak, hogy ismét sokan voltak! Megnyugtatok mindenkit, csapatunkban ennél még mindig több van.

Kmézics Zorán : Sajnos újabb - úgy néz ki, hogy már szokásosnak mondható - olyan meccset játszottunk, ahol sorsdöntő rövidzárlatunk volt, ezúttal a harmadik negyedben. A meccs nagyobb részében fel tudtuk venni a versenyt a hazaiakkal, de a harmadik negyedben, védekezésben és támadásban is leiskoláztak minket. Ezt a szakaszt leszámítva játszottunk valamiféle kosárlabdát, főleg az első félidőben, de karrierem során még nem tapasztaltam azt, amit az elmúlt négy meccsen, hogy ilyen gyáván kosarazzon a csapatom, bizonyos periódusokban. Ezen kell feltétlenül változtatni, ezen kell nagyon sokat dolgozni. Gratulálok a Nagykőrösnek, további sok sikert kívánok!

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület