2025-05-25 10:00:00 / Serdülő Fiú, Régiós Döntő, Kelet

Második helyen zárt a régiós döntőn Serdülő korosztályos fiú csapatunk!

 

U14-es csapatunk alapszakaszbeli kiváló teljesítménye - a csoport második helyének megszerzése - révén bejutottunk a Keleti Régiós Döntőbe, melynek rendezési jogát is sikerült elnyernünk. A négycsapatos tornára május 25-én, vasárnap került sor, a Rákócziban.

A nyitómeccset a Sláger Kazincbarcika KSE csapata ellen játszottuk, és - többek között egy remekül sikerült első félidővel, valamint a jó csapat munka mellett, Wágner Boti és Bobák Dávid ponterős játékával - magabiztosan meg is nyertük.  

A másik ágon a békésiek bizonyultak jobbnak a debrecenieknél, így délután, a „döntő döntőjében” a - regionális bajnokságban - csoportbeli riválisunk elleni megmérettetés várt a fiúkra, itt már kevés sikerélménnyel. Az alapszakaszban is meggyűlt a bajunk a veretlenül menetelő békésiekkel, itthon is és idegenben is alulmaradtunk, ahogy ezúttal is, így „meg kellett” elégedni a 2. hellyel, melyhez gratulálunk a srácoknak!

Az alapszakaszban begyűjtött 11 győzelmi strigula mellé egy értékes még odakerült vasárnap, ez pedig a régiós döntő 2. helyezését hozta. Szép volt fiúk!

A torna eredményei:

Elődöntők:

- Sláger KKSE - Nagykőrösi Sólymok KE 61 -80 (12-26, 13-22, 18-19, 18-13)

Sólymok: Wágner Botond 22/6, Bobák Dávid 18/3, Parádi Pál 9/3, Kis Balázs 8, Bács Domokos 7, Lassu Marcell 4, Laczi Roland 4, Gyárfás Erik 4, Halápi Mátyás 2, Somodi Hunor 2, Sebestyén Soma, Fazekas Tamás

- Békési SZSK - DEAC KA/B 68-61 (16-14, 15-12, 16-20, 21-15)

A 3. helyért játszott találkozó:

Sláger KKSE - DEAC KA/B 97-87 (24-16, 18-28, 26-18, 29-25)

A döntő:

Nagykőrösi Sólymok KE - Békési SZSK 49 -75 (10-24, 15-7, 8-24, 16-20)

Sólymok: Kis Balázs 11, Halápi Mátyás 7, Fazekas Tamás 6, Wágner Botond 6, Gyárfás Erik 5, Parádi Pál 4, Bács Domokos 4, Laczi Roland 4, Bobák Dávid 1, Lassu Marcell 1, Somodi Hunor, Sebestyén Soma

Edző: Lakosa Zsolt és Bányai Viktor




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület