Sikeres szegedi túra
SZEDEÁK/A - Nagykőrösi Sólymok KE/A 62-77 (19-14, 9-23, 18-18, 16-22)
Fiú Kadett, Regionális Bajnokság, Dél-keleti régió
Sólymok: Kocsis Attila 27/9, Szécsény Erhard 20, Filep Áron 10, Simon Róbert 9/3, Kis Bence 4, Márton Máté 2, Kozma Gergő 2, Fruktusz Kevin 2, Csókás Zoltán 1, Irimia Krisztián, Tran Dao Tuan Kiet
A Regionális bajnokságban szereplő kadett csapatunk kiváló győzelmi sorozata a múlt héten, hazai pályán szakadt meg. Március 8-án, pénteken, Szegeden léptek pályára fiaink, és kiküszöbölték a csorbát.
Az első negyedben még egy kicsit úgy tűnt, „bennmaradtunk a buszban”, de a második negyedet alaposan felpörgették a fiúk. A jó védekezés mellett, Kocsis Attila szórta a kosarakat és a szünetre már 9 pontos előnyben mehettünk (28-37). A harmadik negyed a pontszerzésben egálra sikeredett, de hullámzó eredményességet mutatott mindkét oldalon. Az elején felváltva születtek a kosarak, majd két perc alatt elléptünk, 17 pontosra növelve a különbséget. A játékrész vége hazai találatokat hozott, egy 8-0-s futással közelebb jött a szegedi alakulat. Az utolsó etapot mi kezdtük meggyőzőbben és el is döntöttük a meccset. A találkozó végéhez közeledve büntetők sora következett, az utolsó két kosarat pedig a legeredményesebb játékosunk Kocsis Attila szerezte. Megérdemelt győzelemmel térhettek haza a fiúk, bravó!
Mérész Tamás edző: Álmos kezdés után, a második negyedbeli agresszív védekezésünknek és labdaszerzéseinknek köszönhetően előnnyel mehetünk a szünetre. Ez az előny megmaradt a végéig. Sok hibával játszottunk, mind védekezésben, mind támadásban van mit kijavítani.
Kadett „A” csapatunk legközelebb március 21-én, hazai pályán fogadja a Lehel KS csapatát.