2019-03-01 18:15:00 / Fiú, Kadett Regionális

Nem mentek a dobások, botlás hazai pályán

Nagykőrösi Sólymok KE/A- Félegyházi TSI 55-70 (13-27, 17-10, 6-23, 19-10)

Sólymok: Kocsis Attila 22/3, Szécsény Erhard 12, Simon Róbert 8/3, Fruktusz Kevin 5/3, Marticsek Milán 4, Kis Bence 2, Kozma Gergő 2, Csókás Zoltán, Tran Dao Tuan Kiet, Filep Áron                 

A 2018-2019-es Fiú Kadett, Regionális bajnokság Dél-keleti régiójának „A” csoportjában minden alapszakaszbeli találkozóját megnyerte Mérész Tamás vezette csapatunk. Tíz mérkőzést vívtak meg veretlenül fiataljaink, és csoportjuk élén végezve a Keleti régiós döntőbe jutottak be, ahol azonban a Nyíregyháza csapata megakadályozta a továbblépést. A torna harmadik helyét sikerült megszereznünk, éppen péntek esti ellenfelünk, az FTSI legyőzésével, akik a Dél-keleti régió „B” csoportjából érkeztek a Keleti régiós döntőbe, szintén hibátlan mérleggel.

Március 1-jén, - a Dél-keleti régió újabb körében - hazai pályán viszont nem sikerült legyőzni a félegyháziakat. A magassági és erőfölényben lévő FTSI ellen főleg távoli dobásokkal próbálkoztak a fiúk, de ezúttal nem sikerült az összpontosítás, nem igazán találtunk a gyűrűbe, ami kapkodást, türelmetlenséget szült. Végig futottunk az eredmény után. A második negyedben koncentráltabban játszottunk, és a végén próbáltunk nagy hajrát nyitni, de a harmadik játékrész eredménytelensége döntőnek bizonyult. A küzdőszellemmel nem volt gond, javítani pedig jövő héten, Szegeden lehet.

Mérész Tamás edző: Nagyot küzdöttünk, de ma egyáltalán nem mentek a dobások, a harmadik negyedben pedig sok faultot fújtak ellenünk, ez pedig el is döntötte a sorsunkat. Ennek ellenére gratulálok a srácoknak a küzdéshez!




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület