2025-02-01 15:00:00 / NBI/B Zöld csoport, Alapszakasz 15. forduló

Zsinórban harmadik győzelmét aratta U21-es csapatunk szombat délután... 

Végig szoros, nagyon izgalmas meccset nyertek meg a srácok Veszprémben, kiváló csapatmunkával, remek egyéni teljesítményekkel.

Szúk kerettel tudott útra kelni a csapat, ráadásul egyik kulcsjátékosunk Hőgye Attila kisebb sérülés miatt csak a padról követte az eseményeket, Kovács Gergely játékidejét pedig nagyon limitálni kellett, hiszen rá a felnőttben is főszerep várt, Mári Gyuri hiánya miatt. (Geri mindössze 16 percet töltött a pályán, ám azt tökéletesen „kimaxolta”...) A csapat azonban minden nehezítő körülményen felülkerekedve remek teljesítménnyel rukkolt elő, és mindig akadt valaki, aki a fontos pillanatokban hozzátett még egy kis pluszt.

Az i-re a pontot, a dupla-duplával záró (14/12 pont, 12 lepattanó) Irimia Krisztián tette fel büntetőből, előtte – szintén a dupla-duplát elérő és újfent óriási mezőnymunkát végző - Farkas Dominik süllyesztett el egy sorsdöntő triplát. Ahhoz azonban, hogy ezen momentumokig eljussunk, mindenkire szükség volt, és mindenki remek munkát is végzett!

Bravó srácok, csak így tovább! Nagy gratuláció jár az egész csapatnak!

Veszprém KK U21 - Nagykőrösi Sólymok KE U21 92-94 (21-21, 20-19, 27-24, 24-30)

Sólymok: Farkas Dominik 20/6 (+10 lepattanó), Kovács Gergely 15, Irimia Krisztián 14/12, Sárai-Szabó Zsolt 14, Kovács András 12, Harsányi Ákos 8/3, Rácz Zénó 6/6, Kajári Levente 5/3, Szabó Dávid, Hőgye Attila; Edző: Fehér Péter, Csorvási Milán

Fehér Péter: Örülök, hogy a sok hiányzó ellenére is sikerült megnyerni a mérkőzést! Nagy győzelem ez számunkra, mert kevesen voltunk, nem volt sok kombinációs lehetőségünk. Abban bízhattunk, hogy nem fáradunk el, és bírjuk végig erővel is, koncentrációval is. Volt ugyan egy – szerencsére kisebb - rossz periódusunk, ahol az ellenfél elhúzott, de szépen, lassan jöttünk vissza, és tudtunk fordítani. Gratulálok a srácoknak!




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület