2025-02-14 19:30:00 / NBI/B Zöld csoport, Alapszakasz 17. forduló

Nagyszerű teljesítménnyel, értékes győzelem Pécsen

PTE-PEAC - Nagykőrösi Sólymok KE 62-87 (17-21, 13-20, 18-24, 14-22)

Sólymok: Csorvási Milán 18 (+ 14 lepattanó), Kovács Gergely 15, Molnár Bence 14, Tóth Bence 8, Mészáros Bence 6; Csere: Fehér Péter 15/6, Molnár Miklós 7/3, Hőgye Attila 4, Kónya Levente, Béres Benedek, Sárai-Szabó Zsolt, Filep Áron; Edző: Kovács Márk

PTE-PEAC: Nagy K. 15/12, Váits Olivér 7/3, Schuj M. 5/3, Kis M. 5, Teszárik M.; Csere: Bor S. 15/3, Kovács B. 9, Bánfi B. 6/6, Zalay B., Jolsvai A, Németh Z., Lázár D.; Edző: Kmézics Zorán 

Pénteken Pécsre szólította a sorsolás csapatunkat, és már az időjárás előrejelzés is komolyabb kihívást jósolt, igaz, a meteorológusok „csak” az utazás szempontjából, ám az erőviszonyok ismeretében azonban a pályán is nehéz erőpróbára számíthattunk, és az sem könnyítette helyzetünket, hogy Mári Gyuri ismét nem tudott a többiekkel tartani...

Novemberben, hazai pályán is nagyon megizzadtak a srácok a győzelemért a jelenleg - 6 győzelemmel és 9 vereséggel - a 7. helyen álló pécsi fiatalok ellen, a párharc első mérkőzésén. A Kossuthban, a 84-79-re megnyert találkozón a korábbi Sólymok játékos, Váits Olivér volt a pécsiek legjobbja és ezúttal is ránk ijesztett a meccs elején...

Ahogy mi is, úgy vendéglátóink is sikerélménnyel a hátuk mögött állhattak oda a feldobáshoz, Vásárhelyen nyertek meg egy kiélezett csatát az előző fordulóban.

Minden előzményt figyelembe véve, nagy csatára volt tehát kilátás, és úgy is indult...

Olivér szinte "berúgta az ajtót", triplával és duplával nyitott. (5-0) Csorvási Milán találatával bejelentkeztük mi is, de hamar időkérésre kényszerültünk, mert a 3. percben 10-2-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Molnár Bence támadó lepattanót csípett el, abból szerezte első kosarát, majd Milán passzából a másodikat, ezzel szemben viszont már a 3. hazai tripla esett be, így az előny továbbra is a pécsiké volt. (13-6) Rosszul indult ugyan a meccs, ám fokozatosan vettük át az irányítást, és a hazaiak is kikérték első idejüket, mert Fehér Peti gólpasszából Tóth Bence köszönt be, majd  villámgyorsan megismétlődött ez jelenetsor. (13-10) Tóth Bence labdaszerzése után Kovács Gergely fejezte be a támadást, és egy hasonló koreográfia után, - szintén Geri talált be Tóth Bence passzából - először vezettünk. (13-14) Ekkor még csak pillanatokig, mert újabb hazai hárompontos landolt a gyűrűnkben. (16-14) Peti egyik büntetője került a helyére, hazai részről is egy, majd Peti közeli találattal egyenlített. (17-17) Elkaptuk a ritmust, és egyre magabiztosabbá vált a játékunk. Gergő szerez labdát, passzából Mészáros Bence kosarat, Peti jegyez egy újabb gólpasszt, ebből Molnár Miklós is feliratkozik pontszerzőnek, jön a negyed végi dudaszó, előny nálunk. (17-21)

A második tíz percet mi kezdjük jobban, a Molnár testvérpár hozza össze az első kosarat, Bence az előkészítő, Miklós a befejező. Erre egy hazai hármas a válasz, (20-23) de Peti révén megszületik az első triplánk, majd hamarjában a második is. (21-29) Olivér „kellemetlenkedik”, ügyes helyzetkihasználásának már nem mi örvendünk, annál inkább az újabb Fehér akciónak, amivel Peti elsőként ér a mezőnyben 10 szerzett pont fölé. Molnár Bence villan, ezzel az előnyünk is eléri a tízet, (23-33) majd Milán fordul be Geri passzával, ezt pedig egy újabb sikeres Fehér Péter betörés követi. Gergő két büntetővel alakítja az állást 26-39-re, és két hazai kosár után Tóth Bence büntetőivel alakul ki a 30-41-es első félidei eredmény. Ebben a negyedben már a jó védekezés mellett sikerült ráerőltetni az akaratunkat a hazaiakra, ahogy a folytatásban is...

A fordulást követően PEAC dupla került elsőként a táblára, mi pedig Milán két büntetőjével indítottuk a harmadik etapot. Peti emelt rá ballal remekül, (32-45) ám Gergő 3. faultja és a hazai zárkózás nem volt ínyünkre. A pillanatnyi megtorpanást követően újabb gyönyörű akciókkal tartottuk tízen kívül a hazaiakat. Peti sorozatban gólpasszokkal jeleskedett, ezekből Gergő és Milán talált be, centerünk kétszer egymás után, és másodszor – faultért járó – plusz büntetőt is értékesített. Született eközben egy újabb pécsi tripla is, (39-52) de nagyon belelendültünk, és szebbnél-szebb megoldások után tovább növeltük a különbséget. Milán újabb 2+1-es befejezését, Mixi támadó lepattanó szerzése előzte meg, Gergő pedig Mészáros Bence passzát váltotta két pontra, hazai időkérést is generálva. (41-57) A látványos és eredményes támadójátékhoz Hőgye Attila is hozzátesz, Peti passza után mutatkozik be a hazai gyűrűnek. Milán parádé: blokk, támadó lepattanóból kosárszerzés, ezzel pedig először „közte húsz”... (41-61) Mixi dobhat, és értékesít is egy büntetőt hazai technikai fault után, viszont a következő percben faragja hátrányát a hazai csapat. Mészi kosara állítja meg a zárkózást, Mixi pedig újabb büntetőt tesz a helyére, ismételten egy technikai faultért. 48-65-nél ér véget a harmadik negyed.

Remekül indul az utolsó felvonás, a meccs egyértelműen a kezünkben... Peti labdaszerzése után Molnár Bence a kosárszerző, majd Gergő remekül használ ki egy lehetőséget Molnár Bence passzából, (48-69) gyorsan időt is kérnek a pécsiek. Hazai triplák ellenében, Tóth Bence és Mészi két-két büntetőt értékesít, (54-73) Milán támadólepattanót gyűr vissza, ahogy Gergő is, aki még egy plusz büntetőt is dobhat. (57-78) A meccs eldőlt, a felszabadult játék azonban további látványos elemmel, elemekkel folytatódik. Mixi süllyeszt el egy triplát, (57-81) Molnár Bence is hatékony munkával gyűjti még a pontokat, ezúttal remek betörésből, Attila pedig Mixi passzából eredményes, a számunkra fényes végeredményt pedig Molnár Bence állította be. (62-87)

Hófúvásban, de nagyon fontos győzelemmel a zsebben indulhatott haza csapatunk!

Nem kezdtük jól a nehéznek ígérkező találkozót, ám szerencsére nagyon gyorsan megtaláltuk a ritmust és teljesen kontroll alá vettük a meccset. A stabil védekezés és a kiváló támadójáték magabiztos győzelmet eredményezett, mely idegenben a negyedik összességében pedig a tizedik ebben az idényben.

A nagyszerű csapatmunka mellé remek egyéni teljesítmények párosultak, Milán ismét dupla-duplával zárt, és hozta a legjobb mutatókat. (18 pont, 14 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 2 blokk, 34 VAL) Szerzett pontokban kétszámjegyűvel zárt - a gólpasszokban (7) és labdaszerzésekben (3) is élen járó - Fehér Peti (26 VAL), valamint Kovács Gergő és Molnár Bence is, de a nagyon szép győzelemhez mindenki hozzátett, a nagy gratuláció mindenkit megillet! Szép volt fiúk!

Most egy szusszanásnyi szünet következik, majd közvetlen rivális elleni rangadóval folytatjuk, hazai pályán fogadjuk a 6. helyezett Budafok gárdáját, február 28-án, 19:30-tól, a Kossuthban.

Edzői nyilatkozatok:

Kovács Márk: Nagyon fontos győzelem volt, így természetesen nagyon örülünk is ennek! A sikerhez hozzátartozik, hogy az ellenfél eléggé indiszponált volt, mi pedig a mérkőzés nagy részében jól játszottunk! Köszönjük a sportszerű játékot a pécsi csapatnak, reméljük, hogy sikeresek lesznek a szezon hátralévő időszakában.

Kmézics Zorán: Minden olyan dolog, amitől a kosárlabda szép, a küzdés, tudás, az akarat, a hozzáállás, ezekben mind alulmaradtunk egy olyan rutinos csapat ellen, aki kihasználta az összes hibánkat. Számomra ezen a mérkőzésen az volt a legnagyobb kudarc, hogy a csapat feladta. Ez a korábbi vesztes mérkőzéseinken nem volt jellemző. A játék minden elemében fejlődnünk kell.

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület