2025-02-07 19:30:00 / NBI/B Zöld csoport, Alapszakasz 16. forduló

Szenzációs játékkal nagy skalpot gyűjtöttünk be a Kossuthban!

Nagykőrösi Sólymok KE - Százhalombattai KSE 88 -69 (11-15, 30-18, 23-17, 24-19)

Sólymok: Tóth Bence 25/9, Csorvási Milán 12 (+ 18 lepattanó), Molnár Bence 8, Mári György 8, Molnár Miklós 7; Csere: Fehér Péter 15/6, Béres Benedek 7/3, Kovács Gergely 6, Sárai-Szabó Zsolt, Hőgye Attila, Irimia Krisztián, Filep Áron;

SZKSE: Láncos K. 17/3,  Csík R. 9/3, Tóth B. 8, Vas-Teplán M. 3, Novák P. 2; Csere: Habel C. 17, Seregély B. 9/3, Dr. Pollák B. 3/3, Földesi N. 1, Kovács M., Dósa S., Pollák M.; Vezetőedző: Törőcsik Marcell

A 16. fordulóval, benne hazai mérkőzéssel folytatódott a bajnokság, és – a listavezető elleni meccs után, újabb - komoly kihívás elé néztünk, a dobogó harmadik helyét elfoglaló Százhalombattát fogadtuk a Kossuthban, péntek este.

November elején, a párharc első felvonásán testközelből mérhettük fel ellenfelünk idénybeli játékerejét, ami messze felülmúlja a tavalyit, amikor az alapszakasz sereghajtójaként zárt, és a bennmaradásért küzdött Pest megyei riválisunk. De, „Hol van már a tavalyi hó?!”... A jelentősen megerősödött, és remekül összerakott csapat teljesen más tervekkel vágott neki a 2024-2025-ös bajnokságnak, és már az első három fordulóban elérte előző idénybeli (alapszakasz) győzelmei számát, a hármat. A folytatás is nagyszerűen alakult számukra, hiszen az eddig lejátszott 15 meccsből 12 megnyertek. Hazai pályán egyetlen fiaskó csúszott be, a DMTK ellen maradtak alul, viszont legyűrték a 2. helyezett Tiszaújvárost, és elkalapálták az éllovas Veszprém gárdáját is. Fájdalmunkra, nekünk sem kegyelmeztek, nagy zakót szabtak ránk, amihez azért nagymértékben hozzájárult három kulcsjátékosunk hiánya is.

Ezúttal sem volt teljes a keret, Mészáros Bencére betegség miatt továbbra sem számíthattunk, Kónya Levente sem tudott rendelkezésre állni, viszont - hosszú idő után - Filep Áron már szerelést húzhatott.

Újfent nagyszerű hangulatban vette kezdetét a mérkőzés, mely örömünkre, a végére csak fokozódott, mert egy sokáig emlékezetes meccset nyertünk meg, parádés játékkal...

A feldobást elhoztuk és Csorvási Milán találatával nyitottuk a pontok sorát. Ezt követően azonban máris lefagytunk, és ellenfelünk futott egy 8-0-át, amit időkéréssel reagált le Kovács Márk. Ekkor még nem sikerült tökéletesen rendezni a sorokat, de Fehér Peti triplája és duplája mindenképpen nagyot lendített szekerünkön. Milán passzát Béres Benedek váltotta pontokra és a szintén jól beszálló Kovács Gergely is beköszönt. (11-12) A feledhető első tíz percet azonban a vendégek zárták jobban, ekkor még nagyon akadozott a játékunk. (11-15)  

 A második negyedben óriásit változott a meccs képe, kézbe vettük a meccset! Védekezésben addig sem volt különösebb probléma, nem úgy támadásban, ám a második etapban nagyon elkaptuk a fonalat. Tóth Bence gyújtotta be a rakétát! Csapatkapitányunk előbb labdaszerzés után volt eredményes, majd parádés gólpasszából Gergő talált be, és jöttek a hatalmas Bence triplák, egyik jobbról, másik balról, nagy nézőtéri ovációt és vendég időkérést kiváltva. (21-17) Fehér Peti kezéből kicsúszott a labda, amiért játékosunk bosszankodott, ám e jelentéktelen momentumot érthetetlen módon technikaival büntették a játékvezetők, nem először és nem is utoljára váltva ki ezzel felháborodást pályán és nézőtéren egyaránt, mindkét oldalon. Ez a kis intermezzo meg is zavarta csapatunkat, de Molnár Bence két büntetője és támadólepattanóból szerzett kosara máris nyugtatólag hatott. (25-20) Peti villant meg, majd Benit éltette a publikum sikeres hárompontosa után. (30-23) Nagyszerű meccs kerekedett, az óriási csatában tapadtak a vendégek, (30-27) de az előny továbbra is nálunk volt, és ebben a szakaszban Molnár Miklós színezte remekül. Mixi kétszer is átfűzte magát a védelmen, öt pontot téve a közösbe, mivel első találatánál faultolták, így plusz büntetőt is dobhatott. (35-27) Nem lehet elmenni szó nélkül Tóth Bence labdaszerzése, valamint Milán és Beni gólpasszai mellett sem, parádés perceknek örvendhettünk. És a folytatásban ez tovább fokozódott... Gergő lépett be remekül Milán helyzetfelismerését és tökéletes passzát követően, Tóth Bence szép megoldás után pedig először nőtt 10 pontosra az előnyünk. (39-29) Beni két büntetőt értékesített, ám a negyed battai kosárral zárult. (41-33)

Óriási kérdés volt, hogy bírjuk-e erővel ezt a hatalmas tempót a fordulást követően, ám szerencsére az aggodalom feleslegesnek bizonyult, és a fiúk extra teljesítménnyel folytatták a második félidőben. Molnár Bence tanári passzából Tóth Bence két pontja indította a harmadik negyedet, erre válaszul vendég tripla zúgott be. Mári Gyuri támadó lepattanót visszavarázsolva iratkozott fel pontszerzőnek, Peti pedig előbb labdát, abból kosarat szerzett, majd asszisztja urán Tóth Bence használta ki a lehetőséget, és hozadékként a plusz büntetőt is. (50-38) Élménydúsan folyt a játék, számunkra... Milán támadólepattanót tépett le, ezt 2+1-et érően sikerült kihasználnia, Tóth Bence – tecnikaiért megítélt - büntetőt értékesített, Peti pedig betörésből növelte előnyünket, szintén 2+1-es kombinációval. (57-38) Triplával és duplával enyhítették fájdalmukat a vendégek, ehhez két eladott labdával járultunk hozzá, de Mixi labdaszerzésével és a tesó, Bence befejezésével hamar megálljt parancsoltunk a felzárkózásuknak. (59-43) Mixi két büntetőt tett a helyére, Milán egyet, miközben a szívósan küzdő vendégek közelebb araszoltak. (62-48) Újabb szemet gyönyörködtető akció futott végig, Gyuri volt a labdaszerző és a befejező, a sokadik brilliáns gólpassz Tóth Bence nevéhez fűződött. Csapatkapitányunk ellen a következő percben befújtak egy technikai faultot, ezt sem igazán értettük, ahogy talán a játékvezetőkön kívül senki a teremben, de ettől azért nem zökkentünk ki a ritmusból, és a meccs nagyszerűen folytatódott az utolsó felvonásban is, mely 64-50-ről indult...

Milán támadólepattanó és kosárszerzés jelenetsorát fogadta az első nagy taps a negyedik játékrészben, ezt követően pedig Fehér Peti, majd Tóth Bence bődületes triplái okoztak hangrobbanást a Kossuthban. (72-55) A szépségdíjas támadások között is előkelő helyen jegyezhettük fel a 34. perc történéseit, amikor Beni a labdaszerző, Miláné a gólpassz, és Gyuri a befejező, a közönség pedig boldogan ünnepli a jelentsort. Tóth Bence villan ismét, az olló pedig tovább nyílik. (76-57) Milán küzd sokadjára hatalmasat a palánk alatt, két büntetőt kiharcolva. Első sikeres, felhangzik a különbséget érzékeltető szurkolói kórus is „Húsz! Húsz!”, ami aztán a 21-et is eléri, miután a második is célba ér. (78-57) Gálázik a csapat, Milán újabb csodapasszát Tóth Bence teszi fel, de Bence is előrukkol egy bravúros passzal, amit viszont Gyuri vált két pontra. (82-61) Molnár Bence is szót kér az örömjátékban, majd jön a hab a tortára... A jelzők különösebb „puffogtatása” helyett legyen elég annyi, hogy két ragyogó támadással zártuk le a meccset, két zseniális passz hozott két rendkívül látványos befejezést. Előbb Tóth Bence asszisztjából Milán jegyezte a két pontot, majd amikor már azt hittük mindent láttunk, Fehér Peti überelt assziszt kategóriában, Tóth Bence pedig ugyanezt tette befejezőként. Parádés zárása volt ez egy fantasztikus meccsnek, melyet sajnálhat, aki elmulasztott... A végeredményt a vendégek állították be, (88-69) miközben zengett a csarnokban a „Szép volt fiúk!”

És valóban... Ez nagyon ott volt, remekeltek a srácok!

Hatalmas iramú, remek hangulatú meccset nyertünk meg szenzációs játékkal, nagyszerű csapatmunkával, és kiváló egyéni teljesítményekkel... Kőkemény védekezés mellett, parádés akciókkal, látványos befejezésekkel fűszerezett támadójátékkal nagyon értékes skalpot gyűjtöttünk be.

A statisztikára is rápillantva, egyénileg ismételten a dupla-duplát elérő Milán vitte a pálmát, (12 pont, 18 lepattanó, 7 gólpassz, 7 kiharcolt fault, 1 szerzett labda, 1 blokk, 38 VAL) szerzett pontokban - a szintén extrát nyújtó - Tóth Bence járt az élen. (25 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz, 5 kiharcolt fault, 2 szerzett labda, 33 VAL). Peti jegyzett még kétszámjegyűt pontokban (15) de a nagy fegyvertényt jelentő győzelem az igazi csapat munka diadala, mely ezúttal ragyogó játékkal is párosult. Összességében 19 gólpassz jelezte a kombinatív, látványos játékot, de tegyük hozzá, zömében micsoda gólpasszok... Extra teljesítmény volt srácok, nagy gratuláció jár mindenkinek!

Tóth Bence: Tudtuk, hogy egy kemény, fizikális meccs vár ránk, egy jó szerkezetű csapat ellen. Több hibával, pontatlanul kezdtünk, de szerencsére még időben össze tudtuk szedni magunkat és egy stabil védekezésre alapozva néha egészen szép támadójátékkal sikerült magabiztosan nyerni. Örülünk neki, nagyon fontos volt ez most nekünk, ilyen játékkal egy jó sorozat kezdete lehet ez. Köszönjük a szurkolóknak a fantasztikus hangulatot! Hogy egy klasszikust idézzek, “Nagyon, nagyon, nagyon elfáradtam.” Viszont ez a fáradtság egy igazán jóleső fáradtság!

Folytatás február 14-én, pénteken, Pécsen. Ott is hibátlan teljesítmény szükséges, valami hasonló megfelelne... Hajrá Sólymok!

Edzői nyilatkozatok:

Kovács Márk: Nagyon kemény és magas intenzitással játszó csapatot sikerült legyőzni ma. Egyetlen negatívumot tudok mondani a csapat játékával kapcsolatban, azok az eladott labdák. Amikor ezeket rendeztük, és pontosabban játszottunk, akkor nyílt az olló. Védekezésben voltak nagyon jó dolgaink, és támadásban is tudtunk extrát hozni amikor kellett. Az ellenfélnek is jár a gratuláció, jó szezonjuk van, jó csapat, győzelmi mutatójuk mutatja meg ezt a legjobban.

Törőcsik Marcell: Először is szeretnék gratulálni a hazai csapatnak, megérdemelten győztek, szépen játszottak! Sajnos nem tudtuk az előzetesen megbeszélteket megvalósítani.  Kicsit szomorú vagyok, mert nem érzem azt, hogy egyenlő körülmények között tudtunk játszani, de ehhez alkalmazkodni kellett volna, és ettől függetlenül nem érdemeltünk győzelmet a mai napon. Rengeteg volt az eladott labda, 14%-os tripla mutatóval nagyon nehéz meccset nyerni. Nincs probléma, megyünk tovább, dolgozunk, a jövő héten lehetőségünk lesz javítani!

 

 

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület