Remek évkezdés, zengett a Kossuthban a „Szép volt fiúk!”
Nagykőrösi Sólymok KE - Agrofeed UNI Győr 82 -75 (16-21, 29-9, 23-17, 14-28)
Sólymok: Molnár Bence 17/6, Csorvási Milán 14 (+ 16 lepattanó), Mári György 8, Molnár Miklós 6/6, Tóth Bence 3/3; Csere: Fehér Péter 16/6, Mészáros Bence 13/9, Kovács Gergely 3/3, Hőgye Attila 2, Béres Benedek, Kónya Levente, Sárai-Szabó Zsolt; Edző: Kovács Márk
Agrofeed UNI Győr: Kámán B. 23/12, Gosztola G. 16/3, Kámán K. 10/3, Dani B. 4, Nagy T.; Csere: Bakon Cs. 12/3, Horváth Á. 5, Tóth-Erdei B. 3/3, Gombos B. 2, Linczmaier G., Sólyom L., Szűr B.; Edző: Lógár Bence
Hazai mérkőzéssel indítottuk a 2025-ös évet, péntek este az Agrofeed UNI Győr csapatát fogadtuk a Kossuthban, a 12. forduló keretében. Feléhez érkezett az NBI/B Zöld csoportos bajnokság alapszakasza, a tabella 5. helyéről vágtunk bele a második körbe, és idénybeli 7. győzelmünk begyűjtésére készültünk.
Az idei első akadályt egy lendületes, fiatal csapat jelentette, mely az idényben eddig három győzelmet gyűjtött be. A győriek Békéscsabán jártak sikerrel, hazai pályán pedig az Eger és a SMAFC csapatát gyűrték le, ám az elveszített meccseik között több is akad, ahol nagy csatában maradtak alul. Nem is kell messzire menni, a múlt hétvégén egy korábbról elhalasztott találkozót pótoltak, és nagyon szoros meccset játszottak (79-72) az egyik bajnokesélyes, a Százhalombatta otthonában. Ellenfelünk a 9. helyen áll jelenleg, ám ez semmit nem jelentett az esélyeket illetően a nagyon kiegyenlített mezőnyben.
Az őszi bajnoki rajton, tizenhét pontos hátrányból felállva nyertünk Győrben, ragyogó második félidővel, rendkívül izgalmas, kiélezett végjátékban. (78-80) Pénteken, a Kossuthban is kemény küzdelemre, jó mérkőzésre volt kilátás, és ez be is igazolódott egy nagyszerű hangulatú mérkőzésen...
Csapatunkból Tóth Márk és Filep Áron továbbra is a hiányzók listáján szerepel, és ezúttal Irimia Krisztián is csak felöltözve szurkolt társainak.
Szerelést öltött azonban újoncunk, az élvonalbeli Kecskemét csapatától igazolt, 20. évében járó játékos, Kovács Gergely, akit a csapattársak közül is jónéhányan köszönthettek közeli ismerősként, ám nagykőrösi - családi, baráti - kötődése révén nem ismeretlen tágabb közösségünkben sem, mi több, nézőként, Sólymok szurkolóként, sok meccsen megfordult már a Kossuthban.
Szépen megtelt a nézőtér és a feldobást követően a hangerőt is gyorsan „felcsavarta” Molnár Miklós meccsindító triplája. A „tesó” kosara közelről érkezett, a következő támadásnál Molnár Bence lépett be jól és helyezett a gyűrűbe. (5-0) Megszületett az első vendégtalálat is, majd büntetőkkel folytatták a pontszerzést a győriek, amire válaszul Mixi egy újabb triplát süllyesztett el. (8-4) Csorvási Milán is belekezdett a pontgyűjtésbe, előbb egy támadó lepattanót tett vissza, majd Molnár Bence passzával fordult be remekül. Ezután Bence befejezőként is jeleskedett, egy támadó lepattanót csípett el és emelt vissza, 14-6-ra módosítva az állást. A ragyogó kezdés után jött egy megtorpanás, (14-12) így időt kért Kovács Márk, de nem sikerült teljesen rendezni a sorokat, és vendég előnnyel ért véget az első tíz perc. Hőgye Attila még beköszönt egy közelivel, ám 8-0-s futással a győriek fordítottak, 16-21-nél jött a negyed végét jelző dudaszó.
A második etap azonban ragyogóra sikeredett...
Az első negyedhez hasonlóan egy hárompontossal indítottunk, Mészáros Bence révén, ám ezúttal a folytatásban is potyogtak a triplák. Egy győri kettes után zsinórban három távoli landolt a vendégek gyűrűjében, Tóth Bence engedte el hibátlanul, majd Milán is kedvet kapott, és jól irányzott dobásával hatalmas tapsot, ahogy Mészi is, aki nem teketóriázott, futtából suhintotta rá. Szűk három perc alatt négy trojka, nem is kell ennél jobb hangulatfokozó... (28-23) Molnár Bence törte meg a tripla-sorozatot, de persze nem bánkódtunk, a „csak” két pontot érő találata után sem, főleg, hogy látványos akció végén született, Tóth Bence asszisztját követően. A „show” zsákolással folytatódott, Milán húzta bele a gyűrűbe, talpra ugrasztva a publikumot, és talán kissé lelohasztva ellenfelünk játékkedvét. Nagyon futott a szekér, és a következő percekben Molnár Bencét éltette legtöbbször a szurkolótábor. Bence előbb a büntető vonalról talált be, majd távolról, a sarokból hintett egy triplát, ezt követően parádés gólpasszal hozta helyzetbe Mári Gyurit, aki ki is használta a ziccert. Mindeközben Fehér Peti betörésből volt eredményes, és a 12-0-s rohamunk meg is hozta a győri időkérést, és nem mellesleg, a már jelentősnek mondható előnyt is. (40-24) Az egy perces taktikai szünet kissé megtörte lendületünket, két percig csak két büntetőt könyvelhettünk el, Mészi által, miközben kissé feljebb zárkóztak a vendégek. (42-30) Peti hárompontosa zúgott be a játékrész méltó zárásaként, 45-30-as első félidőt eredményezve.
A szünet után Milán újabb tanári gólpasszából született az első találat, a szintén ragyogó teljesítményt nyújtó Molnár Bence volt a befejező. A győriek vezérének, Kámán Bálint triplájának kevésbé, ám Milán látványos blokkjának annál inkább örült szurkolótáborunk (is), és nem kevésbé Molnár Bence újabb parádés alakításainak. Előbb azonban Gyuri villant meg, majd ezt követte Bence duplája, és triplája. (54-37) A két közeli találat előkészítőjeként ezúttal Tóth Bencének járt az elismerés, gólpasszokkal is nagyon jól álltunk, és egyik szebb volt, mint a másik. Peti labdát, majd kosarat szerzett, Milán a gyűrű alól tette fel, ám nagyon beleerősítettek a vendégek is, így leszakítani nem tudtuk őket. (58-45) Újabb hatalmas ováció rázta meg a csarnokot azonban a 28. percben, amikor a debütáló Kovács Gergő a sarokból állt bele egy távoliba, és így triplával szerezte meg első pontjait Sólymok mezben. (61-45) A harmadik negyed végén Fehér Peti kért kiemelt figyelmet, egy gyönyörű tripla, és két dupla formájában, melyekért természetesen a kiemelt elismerés is érkezett a lelátóról. Milán zseniális gólpasszáról sem feledkezzünk meg, ami Peti egyik találatát alapozta meg. A különbség pedig 23 pontosra duzzadt, (68-45) amit aztán az utolsó tíz percben kissé elherdáltunk...
A záró felvonás 68-47-ről indult, és Kámán triplájával, illetve 0-6-os szakasszal. Azt hittük Mészi triplája és Milán duplája egyenesbe hozza dolgainkat, ám nem egészen így történt, nagyon kapaszkodott ellenfelünk, és egyre feljebb is értek... (73-60) Időt kértünk. Szerencsére a meccs a hosszabb rövidzárlat ellenére továbbra is kézben volt. Milán büntetőt értékesített, majd újabb gólpasszával nyűgözte le a nagyérdeműt, és hozta helyzetbe Gyurit, aki két pontra is váltotta a szenzációs kiszolgálást. Mészi küzdötte be magát ziccerig, amit nem is hibázott el, (78-64) öt perccel a vége előtt eldőlni látszott a meccs. Nem így gondolták azonban a vendégek... Talán kissé már „hátradőltünk”, amit jól kihasználtak a nagy hajrát indító győriek. Akadozott a gépezet, de tíz alá nem tudtak jönni, nagyon jókor tett hozzá egy találatot Peti, betörésből volt eredményes. (80-68) Gyuri egy támadólepattanót ügyeskedett vissza szintén fontos lélektani pillanatban, (82-70) viszont azt utolsó momentum a vendégeké volt, ám ez már semmit nem befolyásolt. 82-75-re behúztuk...
A helyenként parádés játékot hullámvölgyek is tarkították, ám összességében nagyszerű teljesítménnyel, a meccset végig kézben tartva, magabiztosan nyertük meg a remek hangulatú meccset.
Szurkolóinknak köszönjük a hatalmas buzdítást, a kiváló hangulatot!
Edzői nyilatkozatok:
Kovács Márk: Nagyon boldog lehet a csapat, hogy nyertünk, több jó egyéni teljesítmény volt. Csak az egyéni kvalitásaink miatt sikerült a győzelem, az edzésmunka nagyon gyenge volt az elmúlt időszakban. Igyekszünk összerakni magunkat jövő hétvégére, és győzelemmel hazajönni Dunaharasztiból. Fontos lesz, hogy ne legyenek rövidzárlatok, főleg ne olyan hosszan, mint a mai meccsen. A győrieknek pedig kívánjuk a legjobbakat, kulturált, sportszerű csapat. Végül pedig a legfontosabb, köszönjük a szurkolóknak a biztatást, nagyon jó hangulat volt ismét a csarnokban!
Lógár Bence: Sajnos folytatódik a rossz szériánk, sokadik mérkőzésünket bukjuk már el ugyanúgy, ugyanazért. Nem fogunk lemondani még a playoffba jutásról, viszont ha így folytatjuk, és valamit nem találunk ki, akár erősítéssel, akár játékban, akkor nemhogy a rájátszás nem lesz meg, de jövőre az NB2-ben fogjuk találni magunkat. Bízni kell azonban magunkban és tovább dolgozni! A Nagykőrösnek pedig gratulálok, nagyon jól játszottak! Gratulálok a szezonjukhoz is, valamint a meccshangulathoz, amit remek itt Nagykőrösön!
Sok jó egyéni teljesítmény adódott össze a győzelemhez, mindenki odatette magát küzdés, akarás és pontszerzés terén is. Ez utóbbiban Molnár Bence járt az élen, 17/6 pontig jutott, (+ 6 gólpassz, 3 lepattanó, 1 blokk, 20 VAL). Nem sokkal maradt el tőle Fehér Peti (16/6) Csorvási Milán (14/3) és Mészáros Bence (14/9) sem. A „meccs embere” címet Milán érdemelte ki, ezúttal is dupla-duplával zárt. (14 pont, 16 lepattanó, 6 gólpassz, 1 blokk, 36 VAL). És... Jól mutatkozott be újoncunk, Kovács Gergely, akinek 12 perc játékidő jutott a debütálásán, és a bátor játék, ügyes megoldások (3 lepattanó, 1 szerzett labda, 1 gólpassz) mellett egy triplával pontszerzőként is feliratkozott. Bravó Gergő, csak így tovább!
Nagy gratuláció jár az egész csapatnak, szép volt fiúk!
Molnár Bence: Kissé hullámzó volt a teljesítményünk, rossz kezdés után a második negyedben nagyon jól játszottunk és megnyugtató előnyre tettünk szert, a végére kicsit elfáradt a csapat és közelebb tudott jönni az ellenfelünk de úgy érzem a győzelem nem igazán forgott veszélyben. Köszönjük a szurkolóknak a bíztatást, remek volt a hangulat!
Kovács Gergely: Számomra ez egy hatalmas élmény volt! Régóta vágytam már erre, hogy a Kossuthban, Sólymok mezben játszhassak. Az külön öröm volt számomra, hogy rengeteg barátom és családtagom is ott tudott lenni, ugyanakkor keresztapám hiányzott nagyon az ultrák soraiból. Köszönjük szépen a szurkolóknak a támogatást, én pedig külön megköszönném a csapattársaim biztatását. Fantasztikus élmény volt bemutatkozni itt, és remélem sok hasonló győztes meccs részese lehetek még itt.
Folytatás január 19-én, a Dunaharaszti MTK vendégeként.