2024-11-12 18:15:00 / Lány Kadett, Regionális bajnokság

101-ig jutottak lányaink, Darinka tette fel az i-re a pontot...

Könnyed – papírforma - győzelemmel zárta regionális bajnoki mérkőzését kadett lány csapatunk, kedden a Rákócziban, ahol a végjáték egyetlen nyitott kérdését az jelentette, hogy megszületik-e a 100. pont. A választ a csapat – Stefanovits Szonja után a - második legfiatalabb játékosának találata adta meg, melyhez gratulálunk az idén még csak a 12. évét betöltött Vas Darinkának! Nagyszerű mutató Stefanovits Hanna 33 pontja, és az sem utolsó, hogy minden pályára lépő játékos betalált a gyűrűbe... (Szokonya Kata kisebb bokasérülés miatt csak lélekben lehetett pályán.)

Gratulálunk az egész csapatnak a győzelemhez, valamint ahhoz a teljesítményhez, amit a lányok az elmúlt napokban letettek az asztalra! Komoly sorozatterhelés alatt állnak ugyanis, hiszen a csapat zöme két korosztályban (U16 és U18) is játszik, és a sorsolás nem is kímélte őket, öt nap alatt négyszer léptek pályára, ami nem egy átlagos kihívást jelent. A jövő héten pedig újabb nagy erőpróba vár rájuk, hasonlóan zsúfolt a meccsnaptár...

Nagykőrösi Sólymok KE – CEKK-Basket 101 - 41 (18-11, 27-9, 28-15, 28-6)

Sólymok: Stefanovits Hanna 33, Kiss Emese 20, Káin Zsófi, 13, Ádám Zsanett 11, Vas Anna Darinka 6, Vasai-Szabó Henrietta 6, Stefanovits Szonja 6, Nagy Luca 4, Ország Katalin 2, Szokonya Kata

Fehér Ádám edző: A győzelem meglett, ez nem is volt kérdéses, de az elején megint belealudtunk kicsit a mérkőzésbe. Nem tudtunk 40 percen keresztül koncentrálni, mindig becsúszott egy-egy hiba, ami egy egál meccsen nem fog beleférni. Nehéz sorozaton vagyunk túl fáradtak a lányok, ez látszódott rajtuk. Védekezésben és a gyors játékunkon kell javítanunk! Amikor jól védekeztünk, azonnal tudtunk gyors kosarakat szerezni, ezt kell tovább vinnünk, ez lesz a kulcs! Gratulálok a lányoknak, küzdöttek, hajtottak! Most egy rövid szünet következik, de jövő héten megint komoly sorozatba kezdünk.

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület