2019-02-23 12:30:00 / Pest megyei bajnokság /LS/ alapszakasz

A szombati teljesítmény: kettőből kettő! Továbbra is veretlenek az U14-es Sólymok lányok!

A hétvégén, Monoron folytatták remek sorozatukat serdülő korosztályos lányaink. A Pest megyei bajnokság február 23-i játéknapján két mérkőzést játszottak, és mindkettőt sikerrel zárták. Az elsőt esélyeshez méltóan, könnyedén, a másodikat pedig nagy küzdelemben, a negyedik negyedben óriási fordítást bemutatva, nagyon izgalmas végjátékban nyerték meg. Ezzel pedig a lányok továbbra is veretlenül állnak az élen a 2018-2019-es szezonban. (Az eddig lejátszott tíz mérkőzésükből ugyan egyen alulmaradtak, de mivel ellenfelüknél játékengedély problémák merültek fel, így a meccset 20-0-ával nekünk ítélték.) Ez igen csajok, csak így tovább!

Nagykőrösi Sólymok KE                - PAFC BASKET  86-23 (25-4, 21-5, 18-5, 22-9)

Bányai Réka 19, Szarka Noémi 15, Ronkó Hédi 14, Király Anna 12, Pesti Lilla 8, Csókás Brigitta 8, Babusa Tifani 8, Papp Emese 2, Váradi Villő, Kókai Anett, Pap Gréta, Kis Zsófia

Nagykőrösi Sólymok KE                - Pénzügyőr SE 43-42 (9-10, 4-7, 10-13, 20-12)

Szarka Noémi 22, Csókás Brigitta 6, Király Anna 6, Babusa Tifani 4, Pesti Lilla 2, Bányai Réka 2, Papp Emese 1, Kis Zsófia, Váradi Villő, Kókai Anett, Pap Gréta, Ronkó Hédi

Bányai Viktor elnök, a csapat edzője: Az első meccsünkön, a PAFC ellen már az elején látszott, hogy nem kell megszakadnunk a győzelemért. A védekezésre végig odafigyelve nagy különbséggel nyertünk, de sajnos Hédi egy rossz mozdulatnál bokasérülést szenvedett. Így a Pénzügyőr SE ellen már nélküle, de érte is játszva, óriásit küzdöttek a lányok. Szarka Noémi vette a hátára a csapatot, és a 4. negyedben 9 pontos hátrányból fordítottuk meg a meccset. A végén szerencse is kellett, hogy nyerhessünk. Gyógyulj Hédi!




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület