2024-11-03 14:15:00 / NBI/B U20 Zöld csoport, Alapszakasz 5. forduló

A triplák ellen nem volt orvosság...

Dunaharaszti MTK-SZKSE U21 - Nagykőrösi Sólymok KE U21 92 -81 (30-20, 15-26, 25-14, 22-21)

Sólymok: Sárai-Szabó Zsolt 27, Hőgye Attila 21/6, Filep Áron 11/3, Farkas Dominik 10/3, Kovács András 9, Rácz Zénó 3/3, Irimia Krisztián, Kajári Levente, Harsányi Ákos, Bíró György András, Baranyi Zsolt, Szabó Dávid; Edző: Fehér Péter, Csorvási Milán

A Veszprém elleni nagyon meggyőző hazai sikert követően röpke szünet következett, egy hétvége kimaradt, november első vasárnapján pedig idegenbeli mérkőzéssel folytatódott a bajnokság U21-es csapatunk számára.

Százhalombattán álltak oda a feldobáshoz fiaink, ám kissé tompán, amit jól tükröz az első negyed eredménye is... Hőgye Attila kosarával megszereztük a vezetést, majd Sárai-Szabó Zsolt találatával még nálunk volt az előny, de ebben a játékrészben utoljára, (3-4) mert a hazaiak három triplával nyitottak, (9-4) és ezt követően is remekül céloztak távolról, de közelről is. Attila használt ki egy lehetőséget, majd négy értékesített büntetővel (Kovács András 2, Hőgye és Filep 1-1) és Áron jó befejezésével még ellenfelünk sarkára léptünk, (13-12) de ezt követően hatékonyabban termelte a pontokat a Batta. Beköszönt Farkas Dominik, újrázott Áron, Bandi egy-, és Zsolt három büntetőt tett a helyére, miközben a hazaiak szinte minden támadásukat eredményesen zártak. (30-20)

A második negyedet viszont már mi kezdtük sokkal jobban, és 13-0-ás futással meg is fordítottuk az állást. Elsőként Dominik értékesítet két büntetőt, majd Zsolt lökte tovább szekerünket két jó betöréssel, mindkétszer 2+1-es befejezéssel. A parádés szakaszban Attila és Zsolt fejezett be két akciót. (30-33) és a megszerzett vezetést már nem is engedtük ki kezünkből az első félidőben. Dominik és Attila is elsüllyesztett egy-egy hárompontost, majd büntetőkkel gyarapítottuk pontjaink számát, Attila és Zsolt révén. (40-42) A negyed utolsó percében Áron labdaszerzéséből Zsolt volt eredményes, Bandi pedig egy tempót engedett el hibátlanul, a szünetre egy pontos előnnyel mentünk. (45-46)

A harmadik etap hazai triplával indult, Kovács András még egyenlített, (48-48) ám a következő két perc vendéglátónké volt, (55-48) majd a folytatásban is élesebbnek bizonyultak, főleg távolról. Áron és Zénó hárompontosa, Zsolt két közelije és két büntetője ért célba ebben a negyedben, miközben újra és újra elsült a hazaiak legerősebb fegyvere, a távoli dobások sorra a gyűrűnkben landoltak. A dudaszó 70-60-as állásnál érkezett.

A záró negyed elején közelebb lopózkodtunk ellenfelünkhöz, Attila közelről és távolról is pontosan engedte el, közte pedig Áron két büntetőt tett a helyére, (72-67) ám mivel továbbra sem sikerült megtalálni a záporként hulló hárompontosok ellenszerét, a fordítás már nem jött össze. A közelebb zárkózás még igen, mezőnyből a következő percekben Attila talált be, a büntetővonalról volt eredményes Áron (1), Zsolt (4) és Bandi (2), majd a nagy hajrában Dominik tépett le és tett vissza egy támadólepattanót, ami után négy egységre csökkentettük a különbséget. (82-78) De ekkor, a már említett triplák... Zsinórban három is bezúgott, ami döntőnek bizonyult. Dominik büntetőjével és Attila közelijével még hozzászóltunk a meccshez, ám a győzelemnek a hazaiak örülhettek. 92-81

A csapat teljesítményére nem lehet panasz, küzdöttek, hajtottak a srácok, Zsolt (27 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és a dupla-duplát elérő Attila (21 pont, 11 lepattanó) pedig kiemelkedőt nyújtottak, de ezúttal ez is kevésnek bizonyult.

Pénteken, hazai pályán újabb nagy kihívás vár a fiúkra, a hibátlan mérleggel rendelkező listavezetőt fogadjuk a Kossuthban. Hajrá Sólymok!

Fehér Péter: Első negyedben látszott, hogy volt egy kisebb pihenő az utóbbi meccs után, de szerencsére a második negyedben sikerült új lendületet venni a csapatnak és fordítani, utána picit akadozott a játékunk, de külön öröm számomra, hogy volt tartásunk az egész meccsen és mindig tudtunk visszakapaszkodni a meccsbe.




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület