Kettős siker Békéscsabán, U21-es csapatunk is begyűjtötte a két bajnoki pontot...
Békéscsabai KK U21 - Nagykőrösi Sólymok KE U21 63 -77 (10-30, 26-16, 18-19, 9-12)
Sólymok: Hőgye Attila 21/6, Kovács András17/3, Farkas Dominik 12, Sárai-Szabó Zsolt 10/3, Kajári Levente 6, Rácz Zénó 6, Irimia Krisztián 5/3, Harsányi Ákos, Bíró György András, Baranyi Zsolt, Szabó Dávid; Edző: Fehér Péter, Csorvási Milán
A tavalyi bajnoki címet követően, az első két meccsen nem termett babér fiataljainknak a 2024-2025-ös idényben, ami nem tett jót az önbizalomnak sem, így nagyon vártuk már az első sikerélményt, ami pénteken meg is született, Békéscsabán, ahol az első negyed várakozáson felül sikeredett, és döntőnek is bizonyult...
Kovács András találata nyitotta meg a mérkőzést, ő szerezte a következő kosarunkat is, majd Farkas Dominik közelije után ismét Bandi volt eredményes, így a 3. percben már harmadszor, elindítva egy 15-0-s futást. Sárai-Szabó Zsolt és Dominik 1-1 büntetőt értékesített, vonalról, Hőgye Attila a mezőnyből is és a büntetővonalról is pontosan célzott, zsinórban szerzett öt ponttal szállt be a meccsbe. Bandi is újrázott, beköszönt Rácz Zénó, majd Kajári Levente is, Levi büntetőket tett a helyére. (7-21) A hazaiak triplával faragták hátrányukat, de a nagyon jól elkapott rajt után lendületünk pontokban is megmutatkozott. Büntetők sorát dobhattuk, Levi négyszer, Zsolt kétszer állt a vonalra és célzott hibátlanul, majd Zsolt első triplánkat is megszerezte, amivel beállította az első negyed eredményét, amivel nem csak ellenfelünket, talán magunkat is megleptük, de azzal tisztában voltunk, hogy nem lefutott azért ez a meccs... (10-30)
S, lőn... A ragyogó első negyedet követően, a második tíz percben kissé megtorpant csapatunk, és az elbizonytalanodással magunkra is húztuk ellenfelünket. Irimia Krisztián jó befejezésével miénk volt az első találat, de a hazaiak 9-0-s periódussal eredtek a nyomunkba. Zsolt kettese fékezte le a hazai zárkózást, és ezzel válaszként mi is 9-0-s rohamot indítottunk. Attila közelről is távolról is bevette a gyűrűt, Dominik labdaszerzés után volt eredményes. A 15. percben még 19-41-re állt a mérkőzés, és az eddigi parádés teljesítményt követően húztuk be a kéziféket, kissé érthetetlen módon. Kovács András elsüllyesztette egy triplát, Dominik is megvillant két pontot érően, ám őt perc alatt ennyit sikerült felmutatni, és ráadásul védekezésünk is lyukassá vált, így a 20 pont feletti előnyünk az első félidő végére, 10 egységnyire apadt. (36-46)
A vérszemet kapott hazaiak tovább faragták a különbséget a 3. negyed nyitányán, de Krisztián triplája és Attila közelije révén egy pillanatnyi „megálljt” parancsoltunk számukra. Ez túlzottan nem hatotta meg a csabaiakat, tepertek tovább, és hasonló eloszlásban ők is öt ponttal válaszoltak. Ment az adok-kapok, de sikerült még a 10 pont körüli differenciát tartani,Dominik 2+1-et érően tört be, Attila egy hárompontost süllyesztett el. Három triplával tette teljesen nyílttá a meccset ellenfelünk, ám ettől mi sem rezeltünk be szerencsére, Attila és Dominik is a legjobbkor talált a gyűrűbe, Zénó büntetőivel pedig újra 10 pont fölé értünk a különbséget illetően. (52-63) Az etap végén mindkét csapat hozzátett két-két pontot, - részünkről Kovács András – így 54-65-ről indulhatott az utolsó negyed.
A záró felvonás elején megint közelebb lopózott a hazai alakulat, de Kovács Bandi 4 pontja révén visszaállt a közte 10... (59-69) A meccs végéhez közeledvén sikerült újra kézbe venni a gyeplőt, védekezésünk is stabilizálódott, támadásban pedig Attila, Zénó és Zsolt pontokkal is nyomatékosította győzelmi szándékunkat. (59-75) A nagyon pontszegény játékrészben sikerült őrizni az előnyt, és a végén még Attila is hozzátett egy közelit, amivel egyedüliként ért 20 szerzett pont fölé.
A parádés első negyedet követően, akadtak hullámvölgyek és nehezebb percek, ám így is végig vezetve, magabiztosan született meg fiataljaink idénybeli első győzelme.
A pontszerzésben a dupla-duplával záró Hőgye Attila (21 pont + 17 lepattanó!!) és Kovács András (17/3 pont) jártak az élen, Sárai-Szabó Zsolt is dupla-duplát ért el (10 pont, 11 lepattanó), és Farkas Dominik is közel járt ehhez (12 pont, 8 lepattanó) de a gratuláció természetesen mindenkinek jár, szép volt srácok!
Folytatás október 18-án, pénteken, 16:45-től a Kossuthban, a Veszprém ellen. Hajrá Sólymok!
Fehér Péter: Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, könnyű kosarakat szereztünk, de a második negyedben volt egy kisebb hullámvölgy, így sajnos megnehezítettük a dolgunkat egész meccsre. Örülök, hogy nyertünk, bízom benne, hogy leraktuk az alapját egy jó sorozatnak!