Fehér Péter: „...Újfent szeretném elmondani, hogy büszke vagyok a csapatra!...”
KTE-NJE U20 - Nagykőrösi Sólymok KE U20 105-62 (23-20, 23-16, 28-14, 31-12)
Sólymok: Filep Áron 17/6, Kocsis Attila 15, Mári György 11/6, Sárai-Szabó Zsolt 7/3, Hőgye Attila 6, Rácz Zénó 6/6, Irimia Krisztián, Farkas Dominik, Kovács András, Kajári Levente; Edző: Fehér Péter, Fehér Ádám
Vasárnap, Kecskeméten a tisztes helytállást tűzte ki célként Fehér Péter edző és a csapat, igyekeztek egy jó meccset játszani, minél jobban megnehezíteni a toronymagasan esélyes hazaiak dolgát. Az osztálykülönbséget nem sikerült eltüntetni, és nagy differencia alakult ki a végére, de a fiúk megtették amit lehetett, becsülettel küzdöttek, nem érheti a legkisebb szemrehányás sem őket. Az első meccsen érződött a megilletődöttség, a kishitűség, amit a visszavágóra már részben sikerült levetkőzni és ez a játékon és a dobóteljesítményen is megmutatkozott.
Nagy örömmel konstatáltuk, hogy többen foglaltak helyet a vendégszektorban, mint a hazai oldalon, ami bizonyára a fiúkat is feldobta, mert meglepően sokan érkeztek annak ellenére, hogy a párharc már gyakorlatilag csütörtökön eldőlt...
A meccs nagy iramban, és hazai pontokkal indult, majd Mári Gyuri köszönt be egy triplával, és az első negyed végig szorosan alakult. Sárai-Szabó Zsolt két nagyszerű befejezése után Rácz Zénó is letette névjegyét, két óriási triplával, és ekkor vezettünk is. (12-14) Filep Áron előbb a büntetővonalról célzott pontosan, majd szép akció végén volt eredményes, megvillant Gyuri is, jó játékkal tartottuk a lépést a hazaiakkal. (23-20)
A második etap nehezebben indult, Kocsis Attila két remek megoldásának örvendhettünk, de kissé elléptek a kecskemétiek, időt is kértünk. (33-25) Ezt követően nagyszerű befejezéseket is jegyezhettünk fel, Áron 2+1-es betörése után Hőgye Attila harcolt ki és értékesített egy helyzetet, majd ugyanebben a percben még két büntetőt is, Áron pedig hárompontossal csökkentette a különbséget, mely az első félidő végén szerzett hazai kosárral 10 egységnyire módosult. (46-36)
A szünetről nagyon agilisan érkeztek vissza a hazaiak, és néhány perc alatt már nagyobb léptékűvé nőtt a távolság. Kocsis Attila betörése 2+1-es kombinációval zárult, ám ezt három perc pontcsend követte részünkről, miközben meglódult a hazai henger (61-39) Távoli dobásokkal próbálkoztunk, és jöttek is triplák, Zsolt, Áron majd Gyuri hármasa landolt a gyűrűben. (67-48) A dupla-duplával záró (15pont, 11 lepattanó) Kocsis Attila támadólepattanót csípett el, és gyömöszölt vissza a gyűrűbe. de a negyed végén 20 pont fölé ért a hazai előny, 74-50-nél érkezett a dudaszó.
A mérkőzés, és számunkra az idény utolsó 10 perce következett, melyben már teljesen a kecskemétiek akarata érvényesült. Felvillanásokra futotta erőnkből, Attilák, Hőgye és Kocsis találatainak tapsolt a kőrösi tábor, de jutott elismerés Áron betörésének is, ami 2+1 pontot hozott. Gyuri és Kocsis Attila pontokkal pedig még kicsit kozmetikáztunk, a vége: 105-62
A „keresztjáték” jelentette a záró felvonást U20-as csapatunk számára a 2023-2024-es idényben, a papírformát érvényesítő Kecskemét jutott az országos döntőbe. Ez, már a csütörtöki hazai mérkőzéssel eldőlt, és hasonló különbséggel zárult a vasárnapi visszavágó is, de fiaink emelt fővel jöhettek le a pályáról. Bátran beleálltak, küzdöttek, hajtottak, helyenként nagyszerű megoldásokat is bemutattak, ám a jelentős tudásbeli és fizikális fölényben játszó hazaiak bedarálták őket. A meccs végkimenetele nem lehetett kérdés, fokozatosan növelte is előnyét a KTE, de az olló csak a végén nyílt nagyra. Az, hogy ebben a párharcban alul maradtunk, semmit nem von le a csapat idénybeli teljesítményének értékéből, mert - nem győzzük hangsúlyozni – erre, az NBI/B U20 Zöld csoportjából egyetlen együttesnek nyílt lehetősége, mégpedig a bajnoki cím tulajdonosának. Az pedig nem más, mint a Nagykőrösi Sólymok KE U20-as csapata, akikre nagyon büszkék vagyunk, és szívből gratulálunk! SZÉP VOLT FIÚK, ÉS KÖSZÖNJÜK!
A csapatot Kecskemétre is nagy számban elkísérő szurkolóknak is köszönjük, hogy biztatták, támogatták a fiúkat! Számunkra, ebben a párharcban ez jelentette a sikert! Nem kicsit... A teltházas hazai meccs és az éves munkát elismerő nagy taps vasárnap délután, Kecskeméten is, mindennél többet mond!
A párharc végkifejlete, a KTE döntőbe jutása a papírforma, mi pedig abban bízunk, hogy ez csak az első, de nem az utolsó lehetőséget jelentette, a Morgen Ferdinand Emlékbajnokság nyolcas döntőjébe kerülésért küzdeni.
Fehér Péter: Gratulálok a Kecskemétnek, és sok sikert kívánok nekik a döntőhöz! Az első félidőben ismét sikerült tartani a lépést ellenfelünkkel, a második félidőre azonban sajnos megint elfáradtunk, kijött az edzés-számok közötti különbség is, de úgy érzem a párharc mindkét meccsén megtettek mindent a srácok a tisztes helytállás érdekében. Köszönöm Ádámnak, hogy odaült mellém és segített ezen a mérkőzésen, így talán a srácok még inkább érezhették, hogy nem azért jöttünk, hogy csak túl legyünk rajta, hanem azért, hogy minél jobb meccset játsszunk! Az idényre vonatkozóan pedig újfent szeretném elmondani, hogy büszke vagyok a csapatra! Minden elismerés őket illeti, és hálás vagyok, hogy én lehettem az edzőjük! Úgy gondolom, az egyesület számára is hatalmas siker, amit véghez vittünk ebben az idényben! Szeretnék ezúton is köszönetet mondani a csapatból mindenkinek, hogy megannyi nehezítő körülmény mellett is vállalták az egész szezont és végig kitartottak, a célunk elérése érdekében! Nem szeretnék elmenni amellett sem, hogy ez a siker, nem csak azoké, akik a pályán vállaltak oroszlánrészt, hanem mindenkié, aki hozzátette a magáét, bármilyen szinten, formában és mértékben is. Sok olyan dolog van a háttérben, amibe nem mindenki lát bele, de az is ugyanúgy fontos volt ahhoz, hogy elérjük céljainkat. Hálánkat szeretnénk ezúton is kifejezni mindenkinek, aki segítette, támogatta a csapatot, és akár csak egy apró kis dolgot is beletett, hogy bajnokságot tudjunk nyerni! Nagyon köszönjük a támogatást, a felénk áramló szeretetet a szurkolóknak is, azt pedig külön, hogy még Kecskemétre is ennyien elkísértek bennünket, annak ellenére, hogy a lényegi dolgok már az első mérkőzésen eldőltek.