2024-02-01 16:45:00 / Regionális Fiú Serdülő bajnokság, Alapszakasz

Az első tetszetős, a második felejtős...

Kissé rendhagyó módon, egymás után kétszer állt oda a feldobáshoz a két egyesület serdülő korosztályos csapata, csütörtök délután a Rákócziban. Mivel a vendégek lemondtak pályaválasztói jogukról, így egyszerre került sor a párharc mindkét mérkőzésére. Az első meccsen a remélt eredmény született, a fiúk jó teljesítménnyel, magabiztos győzelmet arattak. A „repeta” azonban már soknak bizonyult... Talán az első meccs eredménye már jóllakatta, és kissé el is altatta a fiúkat, így a szoros végjátékban, az utolsó pillanatokban kapott kosárral alulmaradtunk. A dicséret a győztes meccsért jár a srácoknak, a második produkció azonban „felejtős”...

Nagykőrösi Sólymok KE - CEKK Basket 71 -45 (11-20, 20-9, 26-14, 14-2)

Sólymok: Szokonya Gergő 17/3, Wágner Botond 14, Halápi Mátyás 11, Lassu Marcell 8, Nagy Lőrinc 8, Gál Gergő 7, Kalocsa Miklós 4, Szabó Dániel 2, Somodi Hunor, Kis Balázs, Juhász Zsombor, Király Kende

CEKK Basket - Nagykőrösi Sólymok KE 53 -52 (15-12, 6-11, 14-17, 18-12)

Sólymok:  Szokonya Gergő 14, Nagy Lőrinc 11, Gál Gergő 10, Halápi Mátyás 8, Szabó Dániel 6, Kalocsa Miklós 2, Juhász Zsombor 1, Kis Balázs, Bimbó Márk, Somodi Hunor, Wágner Botond, Nagy Arnold

Mérész Tamás edző: Az első mérkőzést a 2. negyedtől kezdve a kezünkben tartottuk. Voltak szép megoldások és többen nyújtottak jó teljesítményt. A 2. meccsen sajnos nem sikerültek azok a dobások, amik az első mérkőzésen bejöttek. Nem akadt már annyi jó teljesítmény sem, és kevés pontot is dobtunk.




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület