Alulmaradtunk a városi derbin...
Kadett fiú csapatunk a Pityke KSE vendégeként, a Toldiban lépett pályára szerda délután, regionális bajnoki mérkőzésen. A meccs a nagyon jó dobóformát kifogó városi riválisunk sikerével zárult, de a mieinknek sem kellett szégyenkezve távozniuk, felvették a kesztyűt erősebb ellenfelükkel.
Pityke kosarakkal (6-0) indult a meccs, de Szablics Bence vezérletével tartották a lépést a srácok. Két hazai tripla talált utat a gyűrűnkbe az első negyed végén, majd a második tíz percben is távoli dobásokkal operált a Pityke, ám nem tudták lerázni csapatunkat. A második félidőben is jól küzdöttek fiaink, ám a kinti dobások ellenszerét nem találták. Győzött a jobb, a visszavágásra pedig januárban nyílik majd lehetőség.
Pityke KSE - Nagykőrösi Sólymok KE 77-62 (20-14, 17-18, 17-14, 23-16)
Sólymok: Szablics Bence 22/3, Szabó Dávid 14/6, Mészáros Zsombor 12/3, Szokonya Gergő 6, Schleisz-Bognár Kristóf 2, Tompai Zsombor 2, Kiszel Árpád 2, Nagy Lőrinc 2, Nagy Dániel, Király Gábor, Faith Alex
Molnár Bence edző: Rossz kezdést követően végig jól hajtottak a srácok, és voltak jó periódusaink, azonban nem sikerült utolérnünk jól dobó ellenfelünket.