Bravúr a javából! Ez igazi férfimunka volt!
Nagykőrösi Sólymok KE – Félegyházi TSI/A 72 -68 (11-29, 24-13, 18-17, 19-9)
Sólymok: Szokonya Gergő 40/3, Nagy Lőrinc 15/6, Kis Balázs 9, Halápi Mátyás 2, Farkas Marcell 2, Halászy Mátyás 2, Somodi Hunor 2, Király Kende, Kalocsa Miklós, Juhász Zsombor, Szabó Dániel
Nagyon jó ellenfél, nagyon izgalmas végjáték, nagyon értékes győzelem! Vagyis, egy nagyon-nagyon jó kis meccset láthattak a kilátogatók, csütörtök délután a Rákócziban, ahol a fiúk bravúros győzelmet arattak, Szokonya Gergő pedig extrát nyújtott!
Finoman fogalmazva sem tengett túl az önbizalom a fiúkban az ellenfél játékerejének ismeretében, és erre tett egy lapáttal a legutóbbi, békési túra, ahol meglehetősen alárendelt szerepet játszott együttesünk.
Mindez tükröződött is a nyitányon, a gyatra kezdés iskolapéldájaként, a 9. percben 21 pontos hátrányba került csapatunk. Mérész Tamás igyekezett felrázni a fiúkat, és ha nem is varászütésre, de sikerrel járt, Szokonya Gergő vezérletével ugyanis fel tudtunk állni a padlóról. Gergő bátran vállalkozott, és nagyszerű dobóformát kapott el, betörései rendre kosárral zárultak, kopott is a hátrány percről-percre. Az első félidő végén 7 ponttal álltunk hátrébb, ám a 24. percben Nagy Lőrinc triplája már az egyenlítést hozta meg. Innen pedig... Elhitték a fiúk, hogy lehet keresnivalójuk, így egy rendkívül izgalmas versenyfutás kezdődött, váltakozó vezetéssel. A 3. negyed végén a félegyháziak álltak jobban (53-59), és az utolsó felvonásban tovább növelték a különbséget. A fiúk harci kedve azonban nem lohadt, és Gergő mellett Kis Balázs is rendkívül fontos pillanatokban talált be. A 4. negyed közepén, Lőrinc kosarával sikerült újra egalizálni, (64-64) Gergő büntetője után az előny nálunk, ám mindkét oldalon megremegnek a kezek az óriási izgalomtól, és sorra vétik el a dobásokat a fiúk, nálunk zsinórban öt sikertelen kísérlet kerül a jegyzőkönyvbe. A végletekig kiélezett végjátékban Gergő verekszi be magát és teszi fel, óriási nézőtéri ovációt kiváltva, majd Lőrinc következik egy bravúr-kosárral, a támadóidő lejáratának pillanatában talált a gyűrűbe. Az i-re a pontot, a 40 (!) pontot szerző csapatkapitány, Szokonya Gergő tette fel.
Hatalmas csatában kerekedtek felül a srácok, a csoport nagy favoritja ellen, rendkívül értékes sikert könyvelhettek el. Bravó srácok, ez igazi férfimunka volt! Óriási gratuláció jár az egész csapatnak!
Mérész Tamás edző: Nagy gratuláció a srácoknak! Az első negyedben sok kihagyott ziccerünk és eladott labdánk volt. A második negyedtől elkezdtünk agresszívebben védekezni és a támadásainkat is pontosabban fejeztük be. Jól játszottunk, bejöttek a dobások, kevesebb lett az eladott labdánk, és a lepattanó szedésben is feljavultunk, Voltak így is hibák, de ezeket ki tudtuk javítani. Ez a fajta agresszivitás és akarás kellene minden mérkőzésen. Még egyszer nagy gratuláció a srácoknak!