Az idegenbeli rangadón megszakadt a győzelmi széria...
Vásárhelyi Kosársuli U20 - Nagykőrösi Sólymok KE U20 97 -93 (24-24, 19-22, 31-14, 23-33)
Sólymok: Kocsis Attila 37/6, Mári György 24/9, Kovács András 16/3, Irimia Krisztián 6, Filep Áron 5, Sárai-Szabó Zsolt 3, Farkas Dominik 2, Nagy Benjámin, Hoffer Marcell, Rácz Zénó; Edző: Fehér Péter
U20-as csapatunk hat meccset nyert meg zsinórban, rendre meglehetősen foghíjas, nagyon szűk kerettel. Ez az állapot sajnos pénteken is fennállt, ezúttal két magas emberünk Hőgye Attila, Szurnyák Zsombor hiánya jelentette a legnagyobb érvágást, de Rácz Zénóra is csak, mint „kísérőre” számíthattunk még. Ezt pedig a - szintén dobogós helyen álló - Kosársuli ellen már nem tudtuk ellensúlyozni, így alulmaradtunk az óriási csatában...
Nagy iramban és eseménydúsan indult, majd végig úgy is zajlott a találkozó. Mári Gyuri és Kocsis Attila két-két remek befejezése hozta az első 8 pontunkat, ám a hazaiak két perc alatt szerzett három triplája nem sok jót sejtetett. Attila betörései zárultak eredményesen, így 5 pontot jegyzett ezzel, a meccs pedig egálra állt. (13-13) Gyuri és újfent Attila a kosárszerző, előny nálunk, ám megtorpanunk, ellenfelünk pedig 9-0-val fordít. Érkeznek a pontok a többiektől is, elsőként Kovács András köszön be, majd Filep Áron értékesít egy büntetőt, Irimia Krisztián duplája pedig újra egyenlőség jelet tesz a szerzett pontok közé. (22-22) És marad is az egál az első tíz pernyi játékot követően, miután Áron talál a gyűrűbe. (24-24)
A második negyedet hazai hárompontos nyitja, majd fej-fej mellett halad a két csapat. Gyuri tempója tökéletes, Attila büntetőket értékesít, Áron teszi fel, és újra Attila, ezúttal betörése 2+1 pontos kombóval zárul, az állás pedig 33-33. András villan meg kétszer is, előbb egy tempót, majd egy távolit süllyeszt el, 5 pontjával ismét nálunk a minimális előny. (36-38) Bezúg a vásárhelyi tripla, Gyuri közelivel válaszol, ám megint egy hazai hárompontos pottyan be. Farkas Dominik kosarával megint döntetlen, (42-42) de szünetre mi mehetúnk előnnyel, mert András két büntetőt értékesít, Krisztián pedig mezőnyből eredményes. (43-46)
Az eddig szoros mérkőzésbe nagy fordulat áll be a harmadik negyedben, ám ennek nagyon nem örülünk... Miközben mi bent ragadtunk az öltözőben, 8 ponttal kezdenek a hazaiak, két triplával fűszerezve. Gyuri révén tapadunk, aki előbb közelről majd távolról talál be, ismét egál a meccs. (51-51) Nagy hibaszázalékkal játszunk, miközben a Kosársuli nagyon beleerősít, és hamarjában 10 pont fölé ér a különbség, mert Mári két pontja ellenében 15 hazai születik. (66-53) Attila betörése sikeres, a büntetővonalról egyet küld a helyére, Áron villan meg, ám a távolság nem csökken, lendületben marad a Kosársuli. Kovács András ügyes megoldás két pontot jelent szakasz zárásként, ám a hátrányunk14 pont az utolsó játékrész előtt. (74-60)
Nem adjuk fel, megpróbáljuk... Gyuri triplája bezúg, András egy büntetőt értékesít, Sárai-Szabó Zsolt palánk alól teszi fel, 6-0-val kapaszkodunk feljebb. A Vásárhely első két pontja büntetőből születik ebben a negyedben, mi újra mezőnyből növeljük pontjaink számát, Kovács András labdaszerzés után viszi végig az akciót. Büntetőink nem érnek célba, nem úgy a hazai távoli kísérlet. Attila viszi a hátán a csapatot, 7 pontot szerez zsinórban, teljesen nyílttá téve a végkifejletet. Gyuri távolról suhintja rá, hárompontosával egyetlen triplányi távolságra jövünk vissza. (81-78) Most hiányzik csak igazán a rotáció lehetősége... Fogy az erőnk, újra ellépnek a hazaiak, de Gyuri és Attila pontjaival nem hagyjuk magunkat lerázni, és Kovács András jó megoldása után „már csak” négy egység újfent a hátrány. (88-84) Izgalmas végjátékban András kipontozódik, Kocsis Attila pedig parádézik, labdaszerzésből kosár az első remeklés, majd két triplát süllyeszt el pillanatok alatt, az állás 96-92, alig több, mint egy perccel a vége előtt. Beüt azonban a krach, eladjuk a labdát, elhibázzuk az egyik büntetőt, és lejönnek a távoli kísérletek, így elszáll az esély a bravúrra. Pedig nem sok híja volt... A végeredmény: 97-93
A fiúknak jár a dicséret, mindent megtettek, Kocsis Attila és Mári Gyuri pedig ezúttal is kimagasló teljesítményt nyújtottak.
Fehér Péter: Sajnos magas ember hiánnyal érkeztünk meg erre a rangadóra, ahol fontos lett volna a győzelem célunk elérése érdekében, így nem volt egyszerű mérkőzés a sokkal magasabb játékosokból álló vásárhelyi együttes ellen. A szünetben még nálunk volt az előny, de a második félidő elején sajnos bealudtunk, így összeszedtünk egy nagyobb hátrányt. Büszke vagyok arra, hogy nem estünk szét és higgadtan, szépen lassan fel tudtunk zárkózni, és egylabdás meccs lett belőle. Megyünk tovább, hétvégén újra a győzelem útjára szeretnénk lépni!