Idénybeli első győzelmének örvendhetett U18-as fiú csapatunk!
Nagykőrösi Sólymok KE - Békéscsabai KK 73 - 32 (20-6, 17-8, 19-14, 17-4)
Sólymok: Szurnyák Zsombor 26, Nagy Kristóf 11/3, Harsányi Ákos 10, Jakab Kelemen 9, Kajári Levente 6, Pápai Kevin 4, Bíró György 4, Tóth Ambrus 3, Bera Sándor, Márton Milán, Fischer Pál, Szarka Zsombor
Junior gárdánk hétfő este Katonatelepen fogadta ellenfelét, ám „udvariatlan házigazdaként”, ugyanis alaposan elporolták őket. Nagyon készültek a srácok, hogy meglegyen az idei első siker, az esély megvolt rá, csak ezt érvényre is kellett juttatni.
Az első percekben méregették egymást a csapatok, de 6-6 után egy 14-0-s futással kézbe vették a meccset a mieink, és mind a négy negyedet megnyerve, fölényes győzelmet arattak.
Szép volt fiúk! Csak így tovább!
Lakosa Zsolt edző: Lelkes kis csapatunkkal - a negyedik mérkőzésünkön az évben - megszereztük az első győzelmünket. Az ellenfelünk kultúrált módon, emberfogással védekezett. Legjobb játékosuk nélkül felállva (Aki, a hétvégén még a felnőtt csapatunk ellen volt kezdő) is helytálltak. Sok közeli helyzetet kihagytak, jó kosárlabdájuk ellenére, ezért alakult ki a nagyobb különbség. Harsányi Ákos, Szurnyák Zsombor és Nagy Kristóf volt leginkább elemében, de Kelemen Jakab is megmutatta oroszlánkörmeit.