A fiúk igyekeztek megnehezíteni jóval esélyesebb ellenfelük dolgát...
Nagykőrösi Sólymok KE - Félegyházi TSI 57 -93 (11-30, 16-13, 8-25, 22-25)
Sólymok: Harsányi Ákos 16/6, Nagy Kristóf 15/9, Szurnyák Zsombor 15, Kajári Levente 3, Fischer Pál 2, Szarka Zsombor 2, Bera Sándor 2, Bíró György 2, Tóth Ambrus, Szabó Dávid, Márton Milán, Csőke Barna
Nem a mieink mellett szóltak az esélyek a - Katonatelepen játszott - regionális bajnoki mérkőzésen. Alakulófélben lévő junior csapatunk a Félegyházi TSI együttesét készült megszorongatni. A félegyháziak játékerejéről már szeptemberben meggyőződhettek a fiúk az OB előselejtezőjében, így nem is szőhettek merészebb álmokat a meccs kimenetelét illetően, de igyekeztek megnehezíteni ellenfelük dolgát.
Ez az elején sikerült legkevésbé, az FTSI repülőrajtot vett, a negyed közepén már 13 pontos előnynél jártak. Az első pontot 0-9-es állásnál szereztük, és az első tíz percben 11-et sikerült összekalapálni. A második tíz percben a védekezésünk remekül működött, hoztuk is ezt a játékrészt. Ám ezt erővel nem lehetett sokáig bírni, így a harmadik etapban ismét tovább nyílt az olló. Az utolsó 10 percre sem adták fel a srácok, nagyot küzdöttek, és a dobóteljesítmény is feljavult. A páros negyedek kiegyenlített játékot hoztak, de összességében nem volt kérdéses a meccs kimenetele. A fiúkat nem érheti szemrehányás, becsülettel tették a dolgukat.
Lakosa Zsolt edző: A Félegyháza egy jó csapat! Régóta együtt játszanak, van egy stabil, agresszív zóna védekezésük, magas és jó dobó játékosokkal is rendelkeznek, nem is itt lenne a helyük a régiós bajnokságban. Szerettünk volna jó meccset játszani ellenük, de pillanatnyilag ez csak emberfogás esetén sikerülhetett volna. Egyelőre csak fellángolásaink voltak, elsősorban Harsányi és Nagy eredményességének, és a kissé keményebb védekezésre áttérésünknek köszönhetően.